Dôležitý oznam

Milí priatelia Medžugoria, po zvážení všetkých okolností,
v dôsledku covid – opatrení, naša spoločnosť zatiaľ ruší púte
do Medžugoria s výnimkou termínov :


30.07. – 08.08.2021- festival mladých

12.08. – 19.08.2021 – Nanebovzatie Panny Márie

Uvedené termíny sú nastavené tak, aby mohli ísť do Medžugoria tak
zaočkovaní, ako aj nezaočkovaní. Pôjdeme zo Slovenska rovno do
Medžugoria, bez zastávok pri mori. Matka Božia nás pozýva na
modlitbu tak, ako možno nikdy predtým. Nebojme sa, nemajme
strach, prijmime pozvanie a putujme, aby sme vyprosili požehnanie,
pokoj, zdravie pre nás, naše rodiny, celé Slovensko i celý svet. Majme
dôveru, veď náš život je v rukách Najvyššieho, On je Pánom nášho
života i smrti. A keď si nás naša milá Mamička pozve, tak si nás aj
ochráni. Dôverujme a verme!


V modlitbe za všetkých Vás Vrláková

Bližšie informácie : 0908 459 893

Naša spoločnosť ponúka prepravu pre celé farnosti aj v iných termínoch, podľa požiadaviek pútnikov
Ubytovanie v centre, v blízkosti kostola!!!
Kontakt: 0908 459 893
e-mail: vrlakova@gmail.com, vtrans.orava@gmail.com

Program

Zo Slovenska odchádzame v poobedňajších hodinách. Pri pobyte 1 deň more a 4- 5 dní Medžugorie máme na druhý deň bezpečnostnú prestávku na známom chorvátskom pútnickom mieste Veprice na Makarskej riviére. V tichu prekrásnej prírody pri jaskyni P. Márie Lurdskej sa môžeme stíšiť a venovať sa rozjímaniu a modlitbe. Ponúkame možnosť kúpania sa v Jadranskom mori.

Pri pobytoch 4 dni more a 4 dni Medžugorie sme ubytovaní na Makarskej v kláštore – 2 min. od mora. Pútnici, ktorí toto miesto navštívili sa veľmi radi do neho opäť vracajú. Ubytovanie je s polpenziou – obedy, večere. Pre hostí je k dispozícii kuchynka, kde je možnosť uvariť si kávu, čaj, poprípade niečo rýchle na jedenie. Súčasťou kláštora je pekná botanická záhrada, kostol, ktorý je celodenne otvorený, kde máme možnosť sv. omše, adorácie i osobnej modlitby. Izby sú 1,2,3,4 posteľové. Prostredie v kláštore je útulné, čisté, na izbách sú umývadlá, na chodbách hygienické zariadenia. Na štvrtý deň končíme obedom a poobede sa presúvame do Medžugoria, aby sme boli účastní už na večernom programe.

Termín od 23.06. – 03.07.2021 je prispôsobený tak, že najprv ideme do Medžugoria, zúčastniť sa osláv 40 výročia Zjavení Panny Márie a 29.06, v ranných hodinách sa presúvame na 4 dni k moru.

Svoj program v Medžugorí si prispôsobíme tak, aby každý jeden z vás mal možnosť stíšenia sa , aby si otvoril svoje srdce a tak pocítil prítomnosť a Lásku Matky Božej. Najdôležitejšie v Medžugorí sú celovečerné programy, ktoré pozostávajú z modlitieb sv. ruženca, sv. omše, modlitieb za uzdravenie duše i tela a nezabudnuteľných a silných adorácií.

V Medžugorí pracujú rôzne komunity, ako Cenacolo ženské i mužské, Srdce Marijino, Matkina dedina s Františkovou záhradou – založená pre vojnové siroty, hrad Patrika a Nensy-manželia, ktorí všetko opustili, keď prijali pozvanie P. Márie. Aj návšteva týchto komunít je v našom programe.

Je potrebné zobrať si so sebou hygienické potreby, prezúvky, dobrú športovú obuv, pršiplášť, baterku, tričká – nie tielkové, sveter, lieky. Nezabudnite si zobrať rádio, (telefón so slúchadlami)- na preklady programov do slovenského jazyka.

Po prihlásení je potrebné poslať meno, adresu a rodné číslo. Na č. účtu SK35 0900 0000 0000 5414 1087 je potrebné poslať zálohu 100,– euro za dopravu – registrácia je platná ihneď po uhradení zálohy. Zálohy prosíme posielať až po telefonickej, alebo mailovej komunikácii z dôvodu súčasnej epidemiologickej situácie.

V prípade ďalších otázok Vám radi odpovieme na našom telefónnom čísle 0908 459 893

Naša prepravná spoločnosť V-Trans Vás tam ochotne prepraví a teší sa na Vás.